O nás

Před několika lety jsme se začali více zajímat o to, co vše v sobě ukrývá taková lahev vína. Od obyčejných vín, jsme postupně vyzkoušeli řadu průměrných, nadprůměrných i špičkových vín. Vyzkoušeli jsme vína od velkovýrobců, od zahraničních distributorů, ale asi nejvíce se nám líbila myšlenka vín s příběhem.

A takové příběhy nacházíme, když spolupracujeme s rodinnými vinařstvími. Většinou jsou to lidé, kteří chodí do práce a ve svých volných chvílí se věnují pěstování a výrobě vína. A nebo jsou to ti, kteří se postupem času vypracovali k tomu, že jejich koníček se stal jejich hlavním zdrojem příjmů. Ať už je to tak, či tak, baví nás poslouchat jejich příběhy, jak se k vínu dostali, jaké byly jejich začátky…

Jeden z našich příběhů je o studentovi vysoké školy, který si po večerech vyrábí svá první vína a začíná být velmi úspěšný, jelikož jeho víno má nejen svou vytříbenou vůni, barvu, chuť, ale i jeho příběh. A to dělá, podle nás, víno, ještě zajímavější.

Dále pak mladý pár, který má své zaměstnání, ale o víkendy budují vlastní sklípek a vyrábí vlastní víno, protože je to prostě baví. Dávají do toho své srdce a to je to, proč chceme distribuovat a nabízet převážně víno od rodinných vinařství.

Samozřejmě i rodinné vinařství může vlastnit desítky hektarů vinic má své zaměstnance, ale i to je vývoj, kterým si výrobce vína prochází. Na počátku byl v rodině někdo, kdo s vínem začínal a díky vyprávění se pak dozvídáme, že se jedná již o pátou generaci výrobců vína. Jsou to velmi zajímavé příběhy. Snažíme se nabízet vína jak od vinařů, které osobně známe, tak i vína velkých vinařství, protože i ti dělají velká vína. Snažíme se nacházet vína s dobrým poměrem cena/výkon, není totiž umění najít kvalitní drahé víno, ale je umění najít nadprůměrné víno za přijatelné peníze a i o to se snažíme.

Myslíme si, že víno, které má svůj příběh, se prostě daleko lépe pije a chutná…